“Əvvəlkindən pisdir, bu boyda yolu elədilər bapbalaca” - VİDEO
Paytaxtın Xətai rayonu ərazisində yerləşən “Ukrayna dairəsi”ndə yol hərəkətinin təkmilləşdirilməsi məqsədilə həyata keçirilən yeni layihə hələ tam başa çatdırılmasa da, sürücülər buradakı vəziyyətdən narazıdır.
Avtosfer.az xəbər verir ki, bir çox sürücülər vəziyyətin əvvəlkindən fərqlənmədiyini, əksinə daha da pisləşdiyini deyirlər. Xüsusilə dairəyə Məhəmməd Hadi küçəsi istiqamətindən gələn avtomobillər tıxacın artmasından, nəqliyyat vasitələri üçün ayrılmış zolağın darlığından şikayətçidir.
Aparılan müşahidələr də “Ukrayna dairəsi”ndə inşa edilən yeni turbo tipli qovşağın ərazidəki nəqliyyat probleminin həllinə kömək etmədiyini göstərir.
Qeyd edək ki, dairənin yenilənməsi layihəsini Yerüstü Nəqliyyat Agentliyi (AYNA) hazırlayıb. Tikinti işlərini Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyi (AAYDA) həyata keçirir.
Daha ətraflı İTV-nin süjetində: