Gedişhaqqı 60 qəpikdir, lakin xidmət... – Aktyor bu avtobusun vəziyyətindən şikayətləndi - FOTO
Azərbaycanda COP29 beynəlxalq tədbiri ilə əlaqədar ölkənin əksər bölgələrində yol infrastrukturunun, eləcə də, ictimai nəqliyyatın inkişafı istiqamətində vacib addımlar atılır. Lakin hələ də müəyyən yerlərdə atılan vacib addımlara kölgə salanların olduğu da açıq-aşkar görünməkdədir.
Avtosfer.az xəbər verir ki, Abşeron rayonu Qobu qəsəbəsində yaşayan sakinlər burada fəaliyyət göstərən ictimai nəqliyyatın fəaliyyətindən narazılıqlarını bildiriblər.
Aktyor Mahir Mirişli özüqnün “Facebook” hesabında bununla bağlı paylaşım edib. O Qobu qəsəbəsindən Bakı Beynəlxalq Avtovağzalına fəaliyyət göstərən avtobuslardan birinin, daha dəqiq desək, 567 nömrəli avtobusun salonunun fotosunu paylaşıb və açıqlama bölümündə bunları qeyd edib:
“Qobu qəsəbəsindən Bakı şəhərinə (avtovağzal) gedən, gediş haqqı 60 qəpik olan yeganə avtobus – 567”.
Aktyorun paylaşımına rəy yazan şəbəkə istifadəçiləri gedişhaqqının yüksək olmasına baxmayaraq xidmətin olduqca zəif olmasından şikayət ediblər. Onlar aidiyyəti qurumların vəziyyəti tezliklə nəzarətə götürmələrini xahiş ediblər.