Xırdalan sakinlərini sevindirəcək xəbər – AÇIQLAMA - VİDEO
Bakının və ətraf qəsəbələrin nəqliyyat problemlərinin həll edilməsi üçün yeni yollar çəkilir. Məqsəd həm paytaxtdakı tıxacları azaltmaq, həm də insanların bölgələrə daha rahat və sürətli gedib-gəlməsini təmin etməkdir. Bu layihələrdən biri də Pirşağı-Novxanı-Xırdalan-M4 avtomobil yolunun tikintisidir. AAYDA-dan Avtosfer.az-a verilən məlumata görə, hazırda Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı ilə təsdiq edilmiş "Bakı şəhərində və ətraf ərazilərdə nəqliyyat infrastrukturunun təkmilləşdirilməsinə dair 2025–2030-cu illər üçün Dövlət Proqramı"na uyğun olaraq, Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyi tərəfindən Pirşağı–Novxanı–Xırdalan–M4 avtomobil yolunun tikintisi davam etdirilir. Uzunluğu 29 kilometr olan avtomobil yolu 1B texniki dərəcəli və 6 hərəkət zolaqlı olmaqla inşa edilir. Layihə çərçivəsində 9 yol qovşağı, 13 yol ötürücüsü, 1 kanal körpüsü və 2 açıq-qapalı tunel tipli yol ötürücüsünün tikintisi nəzərdə tutulub.