Hadisə 19 Fevral 2026 15:33
Bakıda məşhur ticarət mərkəzinin qarşısında qadını maşın vurdu - VİDEO   - YENİLƏNİB
Nəsimi rayonunun Neftçilər prospektində baş verən yol-nəqliyyat hadisəsi zamanı xəsarət alan piyadanın vəziyyəti açıqlanıb.
Bu barədə Respublika Təcili və Təxirəsalınmaz Tibbi Yardım Mərkəzindən və Kliniki Tibbi Mərkəzindən birgə məlumat verilib.
Bildirilib ki, fevralın 18-də saat 22:00-da Respublika Təcili və Təxirəsalınmaz Tibbi Yardım Mərkəzinə Səbail rayonu, Dəniz Vağzalının yerləşdiyi ərazidən çağırış qeydə alınıb.
"Çağırış ünvanına təcili tibbi yardım briqadası cəlb olunub. Hadisə nəticəsində 1988-ci il təvəllüdlü şəxs (qadın) müştərək travma diaqnozu ilə Kliniki Tibbi Mərkəzə hospitalizasiya olunub. Pasiyentə epidural qansızma diaqnozu təyin olunub və zəruri tibbi yardım göstərilib.
Pasiyentin müalicəsi Reanimasiya şöbəsində davam etdirilir, vəziyyəti ağır olaraq qiymətləndirilir", - deyə birgə məlumatda bildirilib./oxu.az
***14:30
Nəsimi rayonunun Neftçilər prospektində baş verən yol-nəqliyyat hadisəsi zamanı xəsarət alan piyadanın vəziyyəti məlum olub.
Respublika Təcili və Təxirəsalınmaz Tibbi Yardım Mərkəzindən bildirilib ki, fevralın 11-də saat 22:01 -də Respublika Təcili və Təxirəsalınmaz Tibbi Yardım Mərkəzinə Nəsimi rayonu, Neftçilər prospektindən çağırış qeydə alınıb.
"Çağırış ünvanına təcili tibbi yardım briqadası cəlb olunub. Hadisə nəticəsində 23 yaşlı şəxs (qadın) müştərək travma diaqnozu ilə Kliniki Tibbi Mərkəzə hospitalizasiya olunub", - deyə məlumatda vurğulanıb./oxu.az
Avtosfer.az oxu.az-a istinadən xəbər verir ki, hadisə ötən gün axşam saatlarında "Cresent Mall" Ticarət Mərkəzinin qarşısında qeydə alınıb.