Polşanın xüsusi xidmət orqanları Aİ ölkələrində fəaliyyət göstərən diversiya qrupunun dörd üzvünü saxlayıb, onlar kuryer xidmətləri tərəfindən partlayıcı maddələrin göndərilməsində şübhəli bilinirlər.
"İstintaq zamanı aşkarlanmış beynəlxalq xarakterli diversiya-partlayıcı qrupun fəaliyyətində iştirak edən dörd nəfər saxlanılıb, onlar sonra müvəqqəti olaraq həbs edilib, Cinayət Məcəlləsinin 130-cu maddəsinin 7-ci və 8-ci bəndləri (təxribat, terror aktlarının törədilməsi, hazırlanması-red.) üzrə ittiham irəli sürülüb", - məlumatda deyilir.
İstintaq Respublika Prokurorluğu tərəfindən Daxili Təhlükəsizlik Agentliyi (Polşanın xüsusi xidmət orqanı-red) ilə birlikdə avqust ayından etibarən aparılır.
İstintaqın məlumatına görə, qrup kuryer şirkətləri vasitəsilə Aİ ölkələrinə və Böyük Britaniyaya torpaq və hava nəqliyyatı zamanı öz-özünə alovlanan və ya partlayan partlayıcı maddələr, təhlükəli materiallar olan bağlamalar göndərməklə məşğul olub.