Lənkəranskinin ən yaxın adamına AĞIR İTKİ: küçədə GÜLLƏLƏDİLƏR - FOTO
Gürcüstanın paytaxtı Tbilisidə dünən Suxumi “oğru”ları klanının lideri Merab Canqveladzenin qardaşı Levan Canqveladze Çavçavadze prospektində güllələnib. İlkin məlumatlara görə, mərhuma 9 güllə atılıb.
Avtosfer.az “Lent.az”a istinadən xəbər verir ki, Levan qardaşının qruplaşmasında əsas rol oynayıb və əslində onun “fikir mərkəzi” olub. O, statusuna görə Merabın özünün öhdəsindən gələ bilmədiyi incə məsələləri, o cümlədən hüquqi iş və hüquq-mühafizə orqanları ilə qarşılıqlı əlaqəni həll edirdi.
Şayiələrə görə, Levan kriminal qruplaşmada təhlükəsizlik blokuna rəhbərlik edirdi və bir sıra səs-küylü hərəkətlərə, o cümlədən “Suxumi xalqına” müxalifətdə olan Yaponçik və Ded Xasan kimi Rusiya kriminal dünyasının tanınmış simalarının ləğvinə görə məsuliyyət daşıyırdı.
Merabın digər əsas “qan düşməni”, xüsusən də Dato Ozmanovu yaraladıqdan sonra, “oğru”lar iyerarxı Şakro Molodoydur.
Merab Canqveladze üçün qardaşının ölümü mütləq bərpa olunmaz itki olacaq.
Qeyd edək ki, Merab Canqveladze mərhum azərbaycanlı kriminal avtoritet Rövşən Lənkəranskinin ən yaxın adamı hesab olunurdu.