Bakıya oğurluq üçün gələn Gürcüstan vətəndaşları saxlanıldı - FOTO - VİDEO
Bakıya oğurluqlar etmək üçün gələn Gürcüstan vətəndaşları saxlanılıb.
Qeyd olunub ki, paytaxtın Xətai rayonunda oğurluq hadisəsi qeydə alınıb.
Zərərçəkən polisə müraciət edərək mənzilindən 1300 manat nağd pul və 30 min manat dəyərində qızıl-zinət əşyasının oğurlandığını bildirib.
Xətai Rayon Polis İdarəsi 37-ci Polis Şöbəsinin əməkdaşları əməliyyat-axtarış tədbiri ilə cinayət əməlini törətməkdə şübhəli bilinən Gürcüstan vətəndaşları - 46 yaşlı Aleksandria Kakhaber, 48 yaşlı Rusia Slava, 40 yaşlı Sanikidze Davıtı və 58 yaşlı Sabirabad rayon sakini Fikrət Səlimov saxlanılıb.
Araşdırmalar zamanı məlum olub ki, naməlum şəxslər ard-arda bir neçə gün həmin ünvana gələrək orada yerləşən evləri müşahidə ediblər. Məhz həmin mənzildə heç kəsin olmadığını dəqiqləşdirəndən sonra içəri daxil olublar.
Evi taladıqdan sonra isə qəsdən eyvanın qapısını qıraraq “izi” itirməyə, guya məhz bu yolla içəri daxil olduqları görüntüsünü yaratmağa çalışıblar. Dəstə üzvləri saxlanılmayacaqları təqdirdə oğurluq əməllərini davam etdirməyi öz aralarında planlaşdırıblar.
Faktla bağlı istintaq-əməliyyat tədbirləri davam etdirilir.