Azərbaycan dili (dövlət dili)
3. Tam orta (11 illik) təhsil səviyyəsi üzrə proqramlar (Azərbaycan bölməsi):
4. Tam orta (11 illik) təhsil səviyyəsi üzrə proqramlar (rus bölməsi):
Ümumi orta (9 illik) və tam orta (11 illik) təhsil səviyyələri üzrə buraxılış imtahanlarında ötənilki imtahan modelləri (o cümlədən xarici dil fənləri üzrə) tətbiq ediləcək.
Ümumi orta (9 illik) və tam orta (11 illik) təhsil səviyyələri üzrə Azərbaycan dili (dövlət dili) imtahanında ötənilki imtahan modeli tətbiq ediləcək.
Hər iki təhsil səviyyəsi üzrə Azərbaycan dili fənnindən buraxılış imtahanı proqramlarında vacibliyi nəzərə alınaraq saxlanılmış feilin şəkilləri (xəbər şəkli, xəbər şəklində olan feilin zamana və şəxsə görə dəyişməsi, xəbər şəklində olan feillərin yazılışı və tələffüzü, əmr şəkli, arzu şəkli, vacib şəkli, lazım şəkli, şərt şəkli) mövzusu ilə aşağıda qeyd olunan keçiddən istifadə etməklə tanış olmaq olar.
Feilin şəkilləri (xəbər şəkli, xəbər şəklində olan feilin zamana və şəxsə görə dəyişməsi, xəbər şəklində olan feillərin yazılışı və tələffüzü, əmr şəkli, arzu şəkli, vacib şəkli, lazım şəkli, şərt şəkli)