Hökməlidə şəhid küçəsinin təmiri yekunlaşmaq üzrədir - FOTO - VİDEO
Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyi tərəfindən vətəndaşların rahat və təhlükəsiz hərəkətinin təmin olunması istiqamətində tədbirlər davam etdirilir.
AAYDA-dan Avtosfer.az-a verilən məlumata görə, bu çərçivədə Abşeron rayonunun Hökməli qəsəbəsində şəhid Zülfüqar Qubatovun adını daşıyan küçədə həyata keçirilən təmir-bərpa işləri artıq yekunlaşmaq üzrədir.
600 metr uzunluğa malik Zülfüqar Qubatov küçəsinin eni 6 metrdir.
Layihəyə uyğun olaraq, sözügedən küçədə yararsız torpaq laylarının qazılması və çıxarılması, əks-dolğu və kipləşdirmə işləri, yeni yol əsasının hazırlanması və küçənin profilə salınması prosesi həyata keçirilib.
Hazırda “İnşaat Norma və Qaydaları”na uyğun olaraq əraziyə asfalt-beton örtüyünün döşənməsi işləri icra olunur.
Qeyd edək ki, 2025-ci il üzrə “İnvestisiya Proqramı” çərçivəsində Hökməli qəsəbəsində yerləşən, uzunluğu 400 metr olan Yusif Qarayev və uzunluğu 850 metr olan Elşən Müslümov küçələrində də analoji təmir-bərpa işləri aparılır.