Kondisioneri olmayan avtobuslar xətdən çıxarılacaq - VİDEO
Bakıda fəaliyyət göstərən sərnişin avtobuslarının əksərində soyuducu sistemlər yoxdur. Havalar isindiyindən avtobuslara minənlər çətinlik çəkir. Hətta istidən ürəyi gedənlər də olur. Bakı Nəqliyyat Agentliyindən isə bildirilir ki, yay aylarında bu porblem aradan qaldırılacaq. Avtobusları tələblərə cavab verməyən şirkətlərin xidmətlərindən imtina ediləcək.
Sərnişinlərin sıxlığı və havaların istiləşməsi vəziyyəti daha da çətinləşdirir. Avtobus sürücülərinin özləri də istidən əziyyət çəkdiklərini etiraf edirlər. Vətəndaşlar avtobusların yeni və daha konfortlu avtobuslarla əvəz edilməsinin istəyirlər.
Bakı Nəqliyyat Agentliyinin şöbə müdiri Nuridə Allahyarova deyir ki, avtobuslar üçün nəzərdə tutulan yeni konsepsiya hazırlanır. Konsepsiyaya uyğun yay aylarında daşıyıcı şirkətlərin qarşısına konkret tələblər qoyulacaq.