Qapıları açıq halda hərəkət edən köhnə avtobuslar təhlükə saçır - VİDEO
Köhnə avtobuslarda təhlükəsizlik qaydalarına əməl edilmir. Harda gəldi avtobusu saxlayan sürücülər özlərinə qapıları bağlama əziyyəti vermir.
Avtosfer.az bildirir ki, Bakı Nəqliyyat Agentliyi paytaxtımızda hər nə qədər yeni avtobusları sərnişinlərin isitifadəsinə versə də, köhnə avtobuslar hələ də qalmağa davam edir. Lakin bu avtobuslarda təhlükəsizlik qaydalarına əməl edilmir, onlar qapıları açıq halda hərəkət edir, ayaqüstə dayanan sərnişinlər isə hər an təhlükə ilə üz-üzə qalır. Hər addımbaşı avtobusu saxladıqları üçün isə qapıları açıb-bağlamaq onlara çətin gəlir. Maraqlısı budur ki, sərnişinlər də bu hala heç bir etiraz etmədən avtobusda yollarına davam edir. Bunun əksinə isə yeni avtobuslarda dayanacaqdan kənarda qapıların açılmaması qaydalarına ciddi əməl edilir. Bunun səbəbi avtobusların yeni ya köhnə olmasındadır, yoxsa sürücü mədəniyyətində?
Görünür bu köhnə avtobusalardakı özbaşnalıq kimlərinsə nəzərindən yayınıb.