Xətdə yararsız avtobuslar var - VİDEO
101, 150 və 187 saylı marşurt avtobuslarından istifadə edən sərnişinlər problemlə qarşılaşırlar. Çünki bu avtobusların oturcaqları yarasız vəziyyətdədir, içərisində isə natəmizlik hökm sürür. Sərnişinlər deyir ki, bütün bunlar azmış kimi avtobuslar nasazdır və tez tez xarab olur. Amma problemlər bununla da bitmir. avtobusların arasında interval da böyükdür.
Məsələ ilə bağlı adı çəkilən marşurt avtobuslarının sahibkarı Əlixan Abbasovla əlaqə saxladıq. O, “Xəzər Xəbər”ə ittihamlarla razılaşmayaraq avtobuslarda heç bir problemin olmadığını dedi. Bakı Nəqliyyat Agentliyindən isə bildirildi ki, bununla bağlı manitorinqlərə başlanılıb. Monitorinqlər zamanı Nazirlər Kabinetinin 141 saylı tələbini pozan istənilən marşrut avtobusu xəttən uzaqlaşdırılaraq standartlara cavab verən daşıyıcı şirkətlərlə əvəz ediləcək.
Qeyd edək ki, hər üç marşurt avtobusu ulduz metro stansitası yaxınlığından müvafiq olaraq Türkan qəsəbəsi, Zirə qəsəbəsi və Pirallahırayonuna gedir.