QHT-lər 27 sentyabr – Anım gününə görə aksiya təşkil etdi - FOTOSESSİYA
Sentyabrın 25-də Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi, Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Agentliyi, Azərbaycan Milli QHT Forumunun birgə təşkilatçılığı ilə Bakının Müşfiqabad qəsəbəsində ağacəkmə aksiyası keçirilib.
Avtosfer.az xəbər verir ki, 27 sentyabr – Anım günü ilə bağlı keçirilən aksiya zamanı 1 hektar ərazidə Abşeron yarımadasının torpaq-iqlim şəraitinə uyğun olaraq, Eldar şamı və zeytun ağacları əkilib. Bu yaşıllaşdırma aksiyası Azərbaycan Respublikasının Konstitusiya quruluşunun müdafiəsi, ərazi bütövlüyünün və dövlət suverenliyinin müdafiəsi uğrunda canlarını fəda etmiş şəhidlərin əziz xatirəsinə ithaf olunub
Qeyd edilib ki, Müşfiqabad qəsəbəsi ərazisində keçirilən aksiyada 1000-ə yaxın ağac əkilməsi nəzərdə tutulub və məqsəd ətraf mühitin qorunması, ekoloji tarazlığa töhfə verməkdir.
Aksiyada hər iki dövlət qurumunun rəhbərliyi, kollektivi, ekosktivistlər və 100-ə yaxın QHT təmsilçiləri iştirak rdib.