Yeni piyada körpüsü paytaxtın yeni simvoluna çevrilir - VİDEO
Paytaxt Bakıda inşa edilən yeni və unikal piyada körpüsü qısa müddət ərzində şəhər sakinlərinin və qonaqların böyük marağına səbəb olub. Müasir memarlıq üslubu, estetik görünüşü və fərqli dizayn həlli ilə seçilən körpü artıq Bakının ən çox diqqət çəkən məkanlarından biri kimi dəyərləndirilir.
Avtosfer.az xəbər verir ki, piyada körpüsü şəhər mühitinə estetik dəyər qatmaqla yanaşı, sakinlər üçün rahat istirahət və gəzinti imkanı yaradır. Körpüdən istifadə edənlər paytaxtı fərqli rakursdan izləmək, foto və video çəkmək üçün bu məkana üstünlük verirlər.
Yeni piyada körpüsü təkcə funksional nəqliyyat infrastrukturu obyekti olmaqla kifayətlənmir, eyni zamanda şəhər mühitinə estetik dəyər əlavə edir, sakinlər üçün rahat gəzinti və istirahət imkanı yaradır. Bu xüsusiyyətləri ilə körpü qısa zamanda şəhərin yeni cazibə nöqtəsinə çevrilib.
Qeyd edək ki, piyada körpüsü “Bakı Ağ Şəhər” yol infrastrukturunun yenidən qurulması layihəsi çərçivəsində inşa olunub. Körpü 8 Noyabr prospekti üzərindən Bakı Ağ Şəhər layihəsinin Fəvvarələr Meydanı parkını Ağ Şəhər Bulvarı ilə birləşdirir. Uzunluğu 234 metr, eni isə 7–13 metr arasında dəyişən körpü bir aşırımlı layihə əsasında tikilib.
Yeni piyada körpüsü Bakının müasir memarlıq simasını əks etdirən, paytaxtın inkişaf tempini nümayiş etdirən nümunə kimi həm sakinlərin, həm də turistlərin xüsusi marağına səbəb olmağa davam edir.