Azərbaycanın məşhur polisləri - FOTOLAR
2 İyul Azərbaycan Polisi Günu kimi qeyd olunur. Avtosfer.az 24.az-a istinadən Azərbaycanın polis adı daşıyan məşhurlarının siyahısını təqdim edir:
Əməkdar artist Cabir İmanov – 18 ildir ki, polis orqanlarında çalışır. Hazırda polis polkovnik-leytenantıdır.
“Ağ canavar” ləqəbli azərbaycanlı kikboksçu, 15 qat Azərbaycan çempionu Eduard Məmmədov – Hazırda Daxili İşlər Nazirliyində işləyir, polis polkovnik-leytenant rütbəsindədir və öz fəaliyyətinə görə bir sıra mükafatlara layiq görülüb.
Güləş üzrə Azərbaycanın birinci Olimpiya çempionun kimi tarixə düşən, Avropa və Olimpiya çempionu, dünya çempionatının finalçısı Namiq Abdullayev – hazırda polis polkovnik-leytenantıdır.
Sambo Federasiyasının prezidenti Ceyhun Məmmədov – Daxili İşlər Nazirliyində, Nərimanov rayonu cinayət axtarış şöbəsində polkovnik-leytenant rütbəsində işləyir.
Stend atıcılığı üzrə olimpiya mükafatçısı Zemfira Meftahətdinova – 1994-cü ildən polis orqanlarında işləyir, polis polkovnik-leytenantıdır.