Şəxsi avtomobildən imtina etmək üçün nəyi dəyişməliyik? - VİDEO
Bu gün paytaxt Bakımızda nəqliyyatla bağlı bir neçə problemər var. Bu problemlərdən ən əsas olanlardan biri tıxac, biri isə parklamadır.
Avtosfer.az xəbər verir ki, Bakı şəhər Dövlət Yol Polisi İdarəsinin baş inspektoru Araz Əsgərli çıxış etdiyi radio proqramlardan birində bu məsələyə toxunub. Onun sözlərinə görə, bu gün insanlar yaxın məsafəli ünvanlara öz şəxsi avtomobilindən istifadə edərək yolu qət etməkdənsə piyada gəzməkləri daha məntiqə uyğundur.
Baş inspektor onu da qeyd edbi ki, avtomobilləri ictimai nəqliyyatlarla əvəz etmək olar. “Başa düşürük avtobuslarda sıxlıq yaşanır, lakin bu yöndə işlər aparılır ki, yol istifadəçilərinin narazılığı aradan qaldırılsın.”
Sonda Araz Əsgərlinin sözlərinə qoşularaq onu demək istəyirik ki, yaxın məsafələri piyada gəzmək sağlamlığınızla yanaşı, parklama və tıxac probeminin bir nömrəli çarəsidir. Uzaq yoldan istifadə etdiyiniz zaman isə ictimai nəqliyyatlar həm büdcənizə xeyirdir həm də ki, yolsuzluq probleminizi aradan qaldıra bilər.