Yol polisi maşını qəza törətdi: 2 ölü, 3 yaralı - FOTO-VİDEO
Salyan rayonunda YPX maşını qəza törədib, iki nəfər ölüb və 3 nəfər xəsarət alıb. Avtosfer.az-ın "Report"a istinadən məlumatına görə, hadisə Ələt-Astara magistralının rayon ərazisndən keçən hissəsində baş verib. Belə ki, YPX maşını 90-GR-539 dövlət qeydiyyat nömrə nişanlı "Mercedes" markalı avtomobillə toqquşub. İlkin məlumatlara görə, 2 nəfər ölüb 3 nəfər isə xəsarət alıb. Faktla bağlı araşdırmalara başlanılıb.
APA-nın xəbərinə görə, DYP maşınını Məmmədyarov Natiq Mehdi oğlu idarə edib.
Bizimxeber.az-ın məlumatlna görə, Natiq Məmmədyarov Gəncə “MERO”nun rəisi, polkovnik Vüqar Məmmədyarovun əmisi oğludur. Vüqar Məmmədyarov uzun illər Şirvan “MERO”nun rəisi vəzifəsində calışıb. N.Məmmadyarovun daha bir əmisi oğlu uzun illər Salyan DYP-nin rəisi işləmiş, hazırda Neftçala rayon DYP-nin rəisi Azad Məmmədyarovdur.
YPX maşınında olan sürücü Məmmədyarov Natiq Mehdi oğlu və polis əməkdaşı Sadıqov Ülvi Səməd oğlunun vəziyyəti qənaətbəxşdir. Diğər avtomobildə olanlar isə komadadır.