Aeroport yolunda təhlükə yaradan xanım sürücü cərimələndi -DYP-dən AÇIQLAMA - VİDEO
Aeroport yolunda dayanma-durma qaydalarını pozaraq təhlükə yaradan sürücü cərimələnib. Bu barədə Avtosfer.az-a Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsinin əməkdaşı, polis polkovnik-leytenantı Mübariz Ağayev məlumat verib. Bildirib ki, 77-DC-964 dövlət nömrə nişanlı “Toyota” markalı avtomobilin sürücüsünün aeroport yolunda qayda pozması haqqında məlumat Avtosfer.az saytında dərc edildikdən sonra onun haqqında qanunamüvafiq tədbirlər görülüb.
Müəyyən olunub ki, avtomobili idarə edən xanım sürücü Muradzadədir. İdarəyə dəvət olunan sürücü öz əməlini etiraf edib və onun barəsində İnzibati Xətalar Məcəlləsinin müvafiq maddəsi ilə inzibati protokol tərtib olunub.
Qeyd edək ki, dünən “Toyota” markalı avtomobillin sürücüsü minik maşınını yolun ortasında saxlayaraq həm inzibati xəta törətmiş, həm də intensive hərəkət olan yolda maşınların hərəkətin mane yaratmışdı.