Bu yolda radara düşə bilərsiniz - DİQQƏT - VİDEO
Bakı dairəvi yolunda sürət həddi saatda 40 kilometr saat endirilib. Avtosfer.az xəbər verir ki, buna səbəb bu yolun köməkçi hissəsi ilə əsas hissəsi arasında yeni keçidlərin açılmasıdır. Yeni sürət həddinə əməl etməyən sürücülər radara düşə bilər.
Sürət həddi 110-dan, 70 kilometr /saata endirilib. Eyni yolun digər hissəsində isə sürət 100-ə salınıb.Sürəti azaltmayan sürüclər radara düşə bilər.
Söhbət Bakı dariəvi yolundan gedir. Yolun üzü avtovağzal istiqamətinə bir hissəsində hərəkət 70-ə endirilsədə Lökbatan dairəsindən Maşın bazarının yaxınlıqında qədər olan hissəsində sürət əvvəlki kimi saat 110 kilometrdir.
Ərazidə çəkiliş apardığımız zaman bir çox avtomobilin yeni açılmış köməkçi yola keçidə vaxtında daxil olmadığı üçün geriyə hərəkət etdiyinin şahidi olduq. Bu halda ərazidə qəza şəraiti yaradır.