Maşını ağaca çırpan sürücü belə xilas edildi - VİDEO - YENİLƏNİB
Xaçmazda avtomobili ağaca çırpılan sürücü həlak olub.
Avtosfer.az oxu.az-a istinadən xəbər verir ki, hadisə ötən gecə saat 01:00-da Xaçmaz-Quba avtomobil yolunun 4-cü kilometrliyində qeydə alınıb.
Xaçmaz rayonunun Ağyazı Buduq kəndi ərazisində Quba rayonu Alekseyevka kənd sakini, 1999-cu il təvəllüdlü Elvin Məzahir oğlu Əlimərdanov idarə etdiyi KIA markalı 99-XS-439 dövlət nömrə nişanlı avtomobilin idarəetməsini itirib və nəticədə avtomobil yol kənarında olan ağaca çırpılıb.
Xaçmaz Rayon Mərkəzi Xəstəxanasına çatdırılsa da, E.Əlimərdanovun həyatını xilas etmək mümkün olmayıb.
Xaçmaz rayonunun Ağyazı Buduq kəndi ərazisində yol-nəqliyyat qəzası nəticəsində vətəndaş avtomobildə sıxılı vəziyyətdə qalıb.
Məlumatla əlaqədar hadisə yerinə dərhal FHN-in Şimal Regional Mərkəzinin xilasediciləri cəlb edilib.
Hadisə yerində əməliyyat şəraiti qiymətləndirilərkən müəyyən olunub ki, “Kia” markalı minik avtomobilinin idarəetməni itirərək yol kənarındakı ağaca çırpılması nəticəsində yol-nəqliyyat hadisəsi baş verib və sürücü deformasiyaya uğramış avtomobildə sıxılı vəziyyətdə qalıb.
Xilasedicilər xüsusi vasitələrin köməyi ilə avtomobildə sıxılı vəziyyətdə qalan sürücü, 1999-cu il təvəllüdlü Əlmərdanov Elvin Məzahir oğlunu xilas edərək təcili tibbi yardım briqadasına təhvil veriblər.