Obyekt sahibləri avtobus zolağından narazıdır – Müştərilərimiz azalıb - FOTO
Paytaxtın Yasamal rayonu, Cəfər Cabbarlı küçəsində avtobus zolağının təşkili sahibkarların narazılığına səbəb olub.
Mövcud problemlə bağlı mağaza sahiblərindən biri Avtosfer.az-a müraciət edib. O bildirib ki, yolun sol tərəfində yerləşən ticarət, ictimai-iaşə, xidmət obyektlərindən alış-veriş etmək mümkünsüz hala gəlib. Belə ki, sol tərəfdə uzun müddətdir dayanma-durma qadağandır nişanı var. Şikayətçinin sözlərinə görə, bu halda ərazidəki obyektlərdən nəsə almaq istəyən sürücülər yolun sağ tərəfində avtomobillərini saxlayaraq alış-veriş edə bilirdilər. Lakin bir müddət əvvəl çəkilən avtobus zolağı sürücülərin yolun sağ tərəfində dayanmasını artıq məhdudlaşdırır. Sahibkar məhz bu səbəbdən müştərilərin sayında gözlə görünən dərəcədə azalma müşahidə olunduğunu qeyd edir.
Digər tərəfdən yol kənarındakı ağacların yola əyilməsi yeni salınmış avtobus zolağından istifadəni çətinləşdirir. Nəticədə ictimai nəqliyyat vasitələri sağdan ikinci zolaqla hərəkət etməli olurlar.
Şikayətçi obyekt sahiblərinin tələb olunan ödənişləri (icarə, vergi, dsmf, sığorta) yerinə yetirdiklərini, lakin bu vəziyyətdə qazanc yollarının kəsildiyini bildirib. Onlar aidiyyəti qurumlardan bu məsələ ilə bağlı kömək istəyir.