Ödənişli yoldan istifadə edənlərin NƏZƏRİNƏ! - "Sürətli Keçid Kartı”
Bakı-Quba-Rusiya Federasiyası dövlət sərhədi ilə ödənişli avtomobil yolundan istifadə üçün “Sürətli Keçid Kartı”nın tətbiqinə başlanılıb. Bu barədə Avtosfer.az-a Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyindən məlumat verilib. “Sürətli Keçid Kartı” Bakı -Quba-Rusiya Federasiyası ilə dövlət sərhədi avtomobil yolunun 44.5-ci kilometrində (yanacaq doldurma məntəqəsi) eyni satış məntəqəsindən, eyni Quba və Xudat-Qusar zamanda (ödənişli yolun sonuncu məntəqəsi) keçid məntəqələrindən, əlavə Bakı şəhərlərindəki 2,5,6 və 7 saylı, Sumqayıt 2 saylı və Quba “ASAN xidmət” mərkəzlərindən istifadə etmək mümkündür.
Hazırda Bakı-Rusiya Federasiyası ilə dövlət sərhədi ilə ödənişli avtomobil yolunda “Sürerli Kartı” əldə, eyni zamanda keçid məntəqələrində bank kartı ilə (nağdsız) ödənişdən istifadə etmək mümkündür. Lakin bir müddət sonra ödənişli yoldan yalnız “Sürətli Keçid Kartı” sahibinin istifadəsinə icazə verilir.
Odur ki, sürücülərdən ödənişli yoldan istifadə zamanı problemlə başlamaq üçün əvvəldən “Sürəli Keçid Kartı” əldə etmələri xahiş olunur.
“Sürətli Keçid Kartı”nın əldə edilməsi və istifadə qaydaları ilə bağlı aşağıdakı linkə daxil olaraq tanış ola bilərsiniz: