Sərnişinlər 96 nömrəli avtobusun istiqamətinin dəyişməsini istədi – RƏSMİ CAVAB - FOTO
Bakıda son günlər vətəndaşların ictimai nəqliyyatın hərəkət sxemi ilə əlaqədar şikayətləri artmaqdadır. Belə ki, bəzi sərnişinlər 96 nömrəli avtobusun marşrut xəttinin 28 may metrosu yaxınlığına qədər uzadılmasını təklif edir. Bununla da qeyd edilən maşrut xətti Bakı Beynəlxalq Avtovağzal Kompleksindən 28 May metrosuna “Elmlər Akademiyası” metro stansiyasından keçərək gedə bilən tək ictimai nəqliyyat ola biləcək.
Mövzu ilə bağlı Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyindən Avtosfer.az-ın sorğusuna cavab olaraq bildirildi ki, 96 nömrəli müntəzəm marşrut Ş.Qurbanov küçəsini (Xarici İşlər Nazirliyi) Bakı Beynəlxalq Avtovagzal Kompleksi ilə əlaqlələndirir və xətti üzrə 9 avtobus 8-10 dəqiqə intervalla fəaliyyət göstərir.
“Aparılan monitorinq zamanı marşrutun müəyyən edilmiş xəttən yayınması halları müşahidə edilib. Daşıyıcıya nizamlı fəaliyyətin təmin edilməsi və tərtib edilmiş sxem üzrə hərəkət etməsi tapşırığı verilib”.