Saray körpüsünün giriş-çıxışında narazılığa səbəb olan obyektlər SÖKÜLƏCƏK - VİDEO
"Sumqayıt şəhərini Abşeron rayonunun Saray qəsəbəsi ilə birləşdirən Məhəmməd Əsədov küçəsində genişləndirilmə işləri aparılacaq".
Bunu Sumqayıt Şəhər İcra Hakimiyyətinin sözçüsü Eyvaz Qocayev deyib.
"Yolda genişləndirmə işlərinin aparılması nəzərdə tutulub. Piyadaların və nəqliyyatın hərəkətinin rahatlığını təmin etmək məqsədilə əvvəlki yol infrastrukturu körpüyə uyğunlaşdırılacaq. Bununla bağlı qərara alınıb ki, yaxın zamanlarda Məhəmməd Əsədov küçəsinin genişləndirilməsi ilə bağlı yeni layihə hazırlansın və icrasına başlanılsın",- deyə E. Qocayev bildirib.
Xatırladaq ki, Bakı ilə Sumqayıtı birləşdirən Saray körpüsünün təmirdən sonra açılışı martın 18-də baş tutub. Uzunluğu 104 metr olan körpü üç aşırımdan ibarətdir. Körpünün ümumi eni 21.6 metrdir və iki gediş, iki dönüş olmaqla dörd hərəkət zolağından ibarətdir.
Qeyd edək ki, açılışdan dərhal sonra sürücülər körpünün giriş və çıxışının daralmasına səbəb olan obyektlərin sökülməməsinə etiraz ediblər. Onlar bildiriblər ki, bu hal həmin ərazidə ağır qəzaların baş verməsinə səbəb ola bilər.(oxu.az)