Yeraltı keçidlərin pandusları velosipedçilər üçün yararsızdır – BLOGER QURUMLARI TƏNQİD ETDİ - VİDEO
Bakıda nəqliyyatın sıxlığı və günün pik saatlarında yaranan tıxaclar piyadalar üçün ciddi çətinliklər yaradır. Bu səbəbdən insanlar yerüstü və yeraltı piyada keçidlərindən istifadə edir. Lakin bu keçidlərin tikiliş forması uşaqlı piyadalar üçün, xüsusilə uşaq arabası ilə hərəkət edənlər üçün ciddi problemlər yaradır. Eyni zamanda, velosiped sürənlər də bu keçidlərdən istifadə edərkən çətinliklərlə üzləşirlər.
Avtosfer.az xəbər verir ki, bloger Anar Əliyev Nefçilər prospektində yerləşən yeraltı keçiddəki pandusdan istifadə edərək keçməyə çalışarkən çəkdiyi görüntüləri paylaşıb. Videodan məlum olur ki, həm velosipedi aşağı endirmək, həm də yenidən qaldırmaq olduqca çətin və təhlükəlidir.
Anar Əliyev bildirib ki, belə keçidlər şəhər üçün ziyanlıdır və təhlükəsizlik baxımından, həmçinin avtomobillərin fasiləsiz hərəkətini təmin etmək məqsədilə yalnız magistral yollarda tətbiq olunmalıdır:
Blogerin fikrincə, şəhər küçələri magistral yol deyil və burada belə keçidlərin tətbiqi köhnə yanaşmadır.
Buna baxmayaraq, Nefçilər prospektindəki piyada keçidi qalmalıdır, çünki onun əlçatan alternativi mövcud deyil və piyadaların təhlükəsizliyini təmin etmək baxımından önəmlidir”.