Onlarla vəzifəli şəxs barədə cinayət işləri məhkəməyə göndərilib
Ermənistanda onlarla vəzifəli şəxslə bağlı cinayət işləri məhkəməyə göndərilib.
Avtosfer.az “Report”a istinadən xəbər verir ki, bu barədə Korrupsiyaya qarşı Mübarizə Komitəsindən “Pastinfo”nun sorğusuna cavab olaraq bildirilib.
Qeyd edilir ki, paytaxt İrəvan meriyasının və inzibati rayonların 9 hazırkı məmurunun adı korrupsiya cinayətlərində hallandırılır və təqsirləndirilən şəxs statusuna malikdir.
Məlumata görə, 2025-ci ildə il ərzində başa çatdırılmamış cinayət işləri üzrə təqsirləndirilən şəxs qismində cəlb edilmiş bələdiyyə, icma və inzibati ərazi dairəsi üzrə məsul şəxslərin sayı 7 nəfərdir ki, onlardan 3-ü inzibati ərazi dairəsi, 4-ü isə icra hakimiyyətinin məsul işçisidir. Bu rəqəmlərə mayın 20-də həbs edilmiş İrəvan meriyasının vəzifəli şəxslərin adları daxil deyil, ona görə də hazırda müttəhimlərin statusunda doqquz məmur var. Məhkəməyə təqdim edilmiş işlərə gəlincə, ittiham aktı ilə göndərilmiş cinayət işləri üzrə təqsirləndirilən şəxslərin sayı 25 nəfərdir ki, onlardan 5-i bələdiyyə, 10-u rayon, 10-u isə icma rəhbərliyinin məsul işçisidir.