Bakıda lift qəzası: Nəqliyyat vasitələrinə dəymiş zərər necə qarşılanacaq?
Bakıda Süleyman Tağızadə küçəsində yerləşən binalardan birində liftin qırılması nəticəsində ərazidəki nəqliyyat vasitələrinə ziyan dəyib. Bu, həmin nəqliyyat vasitələrinə dəymiş ziyanın necə qarşılanacağı ilə bağlı məsələni gündəmə gətirib.
Sığorta eksperti Emil Ağabağırov da bildirib ki, bu kimi hallarda həmin tikilinin müvafiq məsuliyyət sığortası varsa, qarşı tərəfin əmlakı, yəni avtomobil üzrə sığorta həyata keçirilə bilər. Ekspertin sözlərinə görə, avtomobilin kasko sığortası varsa, dəymiş zərər sığorta şəhadətnaməsi üzrə ödənilir.
"Əgər heç bir sığorta yoxdursa, o zaman sığorta şirkətləri tərəfindən hansısa ödənişin həyata keçirilməsi mümkün deyil", - deyə mütəxəssis bildirib.
Xatırladaq ki, Bakıda Süleyman Tağızadə küçəsində liftin qırılması nəticəsində moped və avtomobilin zərər görməsi barədə Daxili İşlər Nazirliyində araşdırma aparılır.