Zolaqla gedən qaraçı sürücüyə əsəbiləşdi: “Orada da yol var, burada da” - VİDEO
Məlumdur ki, paytaxtın əksər küçə və prospektlərində avtobus zolaqları təşkil olunub. Sürücülərin bir qismi xüsusilə tıxac zamanı zolaqla hərəkət edərək qayda pozurlar. Eyni zamanda piyadalar da onlardan geri qalmır. Belə ki, vətəndaşlar adətən boş zolaqla gedirlər. Hətta onların bir qismi avtobuslara əhəmiyyət vermədən hərəkətlərinə davam edirlər.
Qeyd etdiyimiz xoşagəlməz mənzərə paytaxtın Rəşid Behbudov küçəsində də baş verib.
Avtosfer.az-ın məlumatına görə, motosiklet sürücüsü ilə qayda pozan piydanın dialoqu sosial şəbəkədə geniş yayılıb. Belə ki, piyada yolda yaranmış sıxlıqdan istifadə edərək maşınların arasıyla yolu keçir və avtobus zolağı boyu gedir. Bu zaman arxadan gələn motosiklet sürücüsü siqnal verərək ona xəbərdarlıq edir. Kənara çəkilən piyada sürücüyə əsəbiləşərək narazılığını bildirir. Sürücü isə ona yolu təyin olunmamış yerdən keçdiyini və sağa-sola baxmadan hərəkət etdiyini qeyd edir. Lakin qaraçı “Bax, orada da yol var, burada da yol var” deyərək sürücüyə gülməli cavab verir.