Bakıda yarışa çıxıb "avtoş"luq edən "Mercedes"in sürücüsü həbs edildi- 15 sutka
Bakıda avtoxuliqanlıq edən iki sürücünün videogörüntüləri Avtosfer.az">Avtosfer.az saytında dərc edilmişdi. Belə ki, aprelin 25-i paytaxtın Ziya Bünyadov və Qara Qarayev prospektində yüksək sürətlə hərəkət edən 10-UR-081 qeydiyyat nişanlı "Mercedes" markalı və 99-KX-530 qeydiyyat nişanlı "BMW" markalı avtomobillərin sürücüləri öz aralarında yarışıblar. Onlar dəfələrlə avtomobillərin arasından keçərək həm ötmə, həm də manevr qaydasını kobud şəkildə pozublar. Bu hərəkətləri digər sürücülərə də təhlükə yaradıb.
Bakı Şəhər Dövlət Yol Polisi İdarəsindən Avtosfer.az-a verilən məlumata əsasən iş üzrə sənədlər toplanılaraq məhkəməyə göndərilib.
Məhkəmənin qərarı ilə 10-UR-081 qeydiyyat nişanlı "Mercedes" markalı avtomobilin sahibi 1975-ci il təvəllüdlü Ağayev Namiq Mirzəbala oğlu barəsində 15 sutka inzibati həbs qərarı verilib.