Azərbaycan polisi Minskdə ən yüksək nəticəni qazandı - VİDEO
Belarus Respublikasının Minsk şəhərində keçirilən YPX əməkdaşlarının peşəkar hazırlığı üzrə beynəlxalq müsabiqədə Azərbaycan Dövlət Yol Polisi əməkdaşları mükəmməl nəticələr göstərərək, 10 növ yarışda bir neçə dəfə yüksək pillələrə çıxıblar.
Avtosfer.az xəbər verir ki, bu barədə Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsinin (BDYPİ) şöbə rəisi Rövşən Tağıyev özünün sosial şəbəkə hesabında paylaşım edib. Müsabiqə boyunca, iştirakçılar müxtəlif fənlər üzrə öz bacarıqlarını nümayiş etdirdilər və bu yarışda hər bir iştirakçının peşəkarlıq səviyyəsi ciddi qiymətləndirildi. Müsabiqənin əsas məqsədi YPX əməkdaşlarının peşəkar bilik və bacarıqlarını inkişaf etdirmək, həmçinin müasir dövrün tələblərinə uyğun olaraq sürücülük və digər əməliyyat bacarıqlarını artırmaqdır.
Azərbaycan komandası, ümumilikdə, yüksək nəticələr əldə edərək, müxtəlif kateqoriyalarda birincilik və ikincilik yerlərini qazandı. Yarışda iştirak edən əməkdaşlarımız sürət və çeviklik, avtomobil idarəetmə bacarıqları, təhlükəsizlik tədbirlərinin tətbiqi və müxtəlif ssenarilərdə əməliyyat bacarıqlarını nümayiş etdirdilər. Bu müvəffəqiyyət Azərbaycan YPX-nin peşəkar hazırlığının yüksək səviyyədə olduğunu bir daha təsdiq etdi.
Əlavə olaraq, komandamızın təlimatçıları və məşqçiləri də bu uğurların arxasında duran əsas şəxslərdən oldular. YPX əməkdaşlarının bu cür beynəlxalq tədbirlərdə qazandıqları təcrübə, ölkəmizdəki yol hərəkətinin təhlükəsizliyinin artırılması və peşəkar hazırlıq səviyyəsinin yüksəldilməsi baxımından böyük əhəmiyyət kəsb edir.
Bu növ müsabiqələr, həmçinin digər ölkələr ilə təcrübə mübadiləsini gücləndirir və gələcəkdə daha geniş miqyaslı əməkdaşlıqlara zəmin yaradır.