FHN 21 ədəd "Hyundai" alır - 872 min manat ödəyəcək
Fövqəladə Hallar Nazirliyi (FHN) Dövlət Yanğın Nəzarəti Xidməti 21 ədəd avtomobilin satın alınması məqsədi ilə “Auto Azərbaycan” MMC (VÖEN – 1500040601) ilə satınalma müqaviləsi imzalayıb.
Avtosfer.az açıqlanan rəsmi məlumatlara istinadən bildirir ki, FHN 17 ədəd sedan, 3 ədəd pikap və 1 ədəd krossover tipli avtomobil üçün “Auto Azərbaycan” MMC-yə 871 min 800 manat 1 qəpik ödəyəcək.
Məlumat üçün bildirək ki, “Hyundai” markalı avtomobillərin Azərbaycandakı rəsmi distributoru “Auto Azərbaycan” MMC 9 iyul 1996-cı ildə dövlət qeydiyyatına alınıb. Nizamnamə kapitalı 15 milyon 352 min 742 dollar olar MMC-nin hüquqi ünvanı Nərimanov rayonu, Ziya Bünyadov, ev 118-də yerləşir.
MMC-nin qanuni təmsilçisi İsmayılov Emil Hüseyn oğludur. “Auto Azərbaycan” MMC Türkiyədə yaşayan İran əsilli Eromi ailəsinin təsis etdiyi “NAB Holdinq” şirkətlər qrupuna daxildir. “NAB Holdinq” şirkətlər qrupuna “Bank of Baku”, “Baku Electronics”, “Qafqaz Lizinq”, “Buta Sığorta”, “Baku Service Company”, “Auto Azərbaycan” kimi şirkətlər daxil olub. “Qafqaz Lizinq” və “Buta Sığorta” fəaliyyətini dayandırsa da, digər şirkətlər öz fəaliyyətlərini davam etdirirlər.
(yeni.avaz)