Şumaxerdən pul qoparmaq istəyənlər hakim qarşısında
Maraqlı 30 Mart 2025 13:33 Oxunub 862
WhatsApp kanalımıza abunə ol|
Məşhur alman pilot Mixael Şumaxer 2013-cü ildə Fransada keçirdiyi xizək qəzasından sonra publika qarşısına çıxmayıb. Onun səhhəti ilə bağlı informasiya tam məxfidir.
Avtosfer.az xəbər verir ki, alman pilotun ailəsini qəzadan sonrakı şəkilləri yaymaqla şantaj edən Yılmaz adlı şəxs və oğlu Daniel məhkəmədə təqsirlərini etiraf ediblər.
Vuppertal Şəhər Məhkəməsindən bildirilib ki, onlar əldə etdikləri fotoları pilotun ailəsinə göndəriblər. Ata və oğul fotoları ailənin mühafizəçisindən əldə ediblər. O, fotoları 2013-cü ildə qəzadan sonra icazəsiz olaraq diskə köçürüb. Həmin şəxs də artıq məsuliyyətə cəlb olunub.
Şumaxerdən tələb edilən məbləğ açıqlanmasa da, Almaniya mətbuatı beşrəqəmli məbləğdən söhbət gedir. Yılmaz barədə həbs qətimkan tədbiri seçilib. Onu 1 ildən 15 ilədək həbs gözləyir. Digər 2 təqsirləndirilən isə azadlıqdadır.