“Mərkəzi Park”da 2 yaşlı uşaq kanalizasiya quyusuna düşdü - FOTO - YENİLƏNİB
Xəbər verdiyimiz kimi, ötən gün “Mərkəzi Park”da 2 yaşlı uşaq açıq qalan kanalizasiya quyusuna düşüb.
Məsələ ilə bağlı Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyindən (ADSEA) “Qafqazinfo”nun sorğusuna verilən cavabda deyilir:
“Bizdə olan məlumata görə, hadisə ilə bağlı öncə parkın nəzarətçisinə müraciət olunub, nəzarətçi gəlib həmin quyuya baxanda məlum olub ki, qapaq yerindədir.
Daha sonra müvafiq rayon sukanal idarəsinin əməkdaşları da həmin əraziyə baxış keçiriblər, onlar da qapağı quyunun üstündə, yəni müvafiq yerində olduğunu görüblər. Onu da diqqətinizə çatdıraq ki, plastik və dəmir qapaqların naməlum şəxslər tərəfindən çıxarılaraq itirildiyi hallar da baş verir, ancaq bu dəfə qapağın yerində olduğu müəyyənləşib”.
***11:06
Paytaxtda azyaşlı təhlükə ilə üzləşib.
Avtosfer.az Baku.ws-ə istinadən xəbər verir ki, hadisə dünən “Mərkəzi Park”da baş verib.
Ailə üzvlərinin dediyinə əsasən, 2 yaşlı uşaq parkda açıq qalan kanalizasiya quyusuna düşüb. Quyunun dərinliyinin 1,5-2 metr olduğu bildirilir. Valideynlərin və ətrafdakı insanların operativ müdaxiləsi nəticəsində uşaq quyudan çıxarılıb. Hadisə nəticəsində xəsarət alan azyaşlı dərhal xəstəxanaya aparılıb və ona tibbi yardım edilib.
İddiaya görə, kanalizasiya lükü tam örtülməyib və qapağın möhkəm bağlanması üçün xüsusi yerlər olsa da, onlardan istifadə edilməyib. Bu isə ciddi təhlükə yaradıb.