Bakı-Quba yolu ilə bağlı növbəti sual: Təmirdən əvvəl də 90 km/saat, sonra da? - AÇIQLAMA
Təmir prosesində olan Bakı-Quba avtomobil yolunda sürət həddinin hansı norma ilə saxlanacağı sual altındadır.
Bununla bağlı Oxu.az-ın redaksiyasına müraciət edən vətəndaşlar aidiyyəti qurumlar tərəfindən məsələyə aydınlıq gətirilməsini istəyiblər.
Belə ki, həmin yolda təmirdən öncə sürət həddi azaldılıb, 90 km/saat müəyyən edilmişdi. Buna səbəb isə yol infrastrukturundakı problemlər göstərilirdi.
Artıq yaxın vaxtlarda təmirin başa çatması, istifadəyə verilməsi gözlənilən yolda sürət həddinin necə müəyyənləşdiriləcəyi sürücülər üçün müəmmalı qalır.
Bununla bağlı sorğunu Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsinin (BDYP) Hərəkətin Təhlükəsizliyinin Təbliği və İctimai Qurumlarla Əlaqə Şöbəsinin inspektoru, polis leytenantı Elvin Hacıyev cavablandırıb. O xatırladıb ki, Bakı-Quba yolunda sürət həddi 90 km/saat olub:
“Təmir başa çatdıqdan, yol təhvil verildikdən sonra da dəyişiklik gözlənilmir. Sürət həddi saxlanacaq”.
AAYDA-nın mətbuat katibi Anar Nəcəfli isə qeyd edib ki, agentlik sürət limiti təyin edən qurum deyil.
Qeyd edək ki, bundan öncə Bakı-Quba ödənişli magistral yolu ilə bağlı da analoji sual yaranmışdı. Həmin yolda sürət həddinin 110 km/saat olub-olmayacağına dair yekun qərar hələ yoxdur.