Bakıda insanlara zirzəmidən çıxarılan su satılır - İDDİA - VİDEO
Qablaşdırmanın üzərində təbiət mənzərələri, bulaq, çeşmə və dağ təsvirləri var lakin beşmərtəbəli binanın zirzəmisindən çıxarılır.
Avtosfer.az məlumat verir ki, paytaxtın Yasamal rayonunun Ağa Yusif Dadaşov ünvanında müxtəlif adlar və markalarda olan su qablarının əksəriyyətinin ağzı açıq, toz içindədir.
Su daşıyan maşınlar da həmçinin. Ətrafı da məişət tullantıları bürüyüb.
Sürücülər bildiriblər ki, onlar suyu sifarişlə aparırlar.
Məhəllə sakinləri isə bu şirkətdən su almadıqlarını bildiriblər. Hətta satış üçün aparılan qablardakı suyun krantdan doldurulduğu da iddia olunur.
Məsələ ilə bağlı Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi Agentliyindən (AQTA) bildirilib ki, həmin çıxarışın olmasına baxmayaraq, məhsulun etiketində mərkəzləşdirilmiş su xəttinə verilən suyun müxtəlif filtrlərdən keçirilməklə qablaşdırılması faktı bəyan olunmalıdır. Əks təqdirdə bu yolverilməzdir. Agentliyin Bakı Regional bölməsi "Araz su" əmtəə nişanlı minerallaşmış su satışı ilə məşğul olan şirkətin fəaliyyətini araşdıracaq. Nəticəsi ilə bağlı da ictimaiyyətə məlumat veriləcək.