Bakının mərkəzində "Qazel"lə avtoxuliqanlıq edən sürücü həbs edildi - FOTO
Bakıda yük avtomobili ilə avtoxuliqanlıq edən sürücü həbs olunub. Avtosfer.az xəbər verir ki, 99-SB-604 qeydiyyat nişanlı "Qazel" markalı avtomobilin sürücüsü martın 30-u paytaxtın Neftçilər prospektində yol hərəkəti qaydalarını müxtəlif üsullarla davamlı şəkildə pozaraq avtoxuliqanlıq hərəkətləri edib. Ərazidə xidmət aparan yol polisi əməkdaşları sürücünü dayandıran zaman o, polislərin qanuni tələbinə məhəl qoymayaraq tabesizlik göstərib.
Bundan sonra sürücü ərazi aidiyyəti üzrə 39-cu polis bölməsinə aparılaraq barəsində İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 511 və 535-ci maddələri ilə protokol tərtib olunub.
Bu gün Səbail rayon Məhkəməsinin qərarı ilə sürücü Ağayev Rəcəb Fərhad oğlunun nəqliyyat vasitəsini idarəetmə hüququ 1 il müddətinə məhdudlaşdırılmaqla 20 gün inzibati qaydada həbs tətbiq olunub.