“Votsap”a yeni funksiya əlavə edildi
“Votsap” qrup söhbətlərinin idarəetmə imkanlarını genişləndirən yeni funksiya təqdim edib.
Avtosfer.az "Yeniavaz"a istinadən xəbər verir ki, yeniləmənin istifadəyə verilməsi xidmətin rəsmi saytında elan edilib.
İndi qrup adminləri və üzvləri söhbətdən son mesajları yeni istifadəçilərə yönləndirə bilərlər və bu da onlara cari mövzular üzrə müzakirələrdə tez bir zamanda iştirak etməyə kömək edir. Bu funksiya çox tələb olunan bir funksiyaya çevrilib və artıq müxtəlif platformalarda mövcuddur.
Yeni üzv əlavə edərkən, onların ən son mesajlarından 100-ə qədərini yönləndirə bilərsiniz. Bu, ekran görüntüləri çəkmək və ya söhbətləri əl ilə yönləndirmək ehtiyacını aradan qaldırır. Yeni istifadəçilər yalnız seçilmiş son mesajlara daxil ola bilirlər, digər üzvlər isə hansı mesajların paylaşıldığını görə bilirlər.
Şirkət mesaj tarixçəsinin şəxsi söhbətlər kimi başdan-başa şifrələmə ilə qorunduğunu vurğulayır.
Şəffaflığı təmin etmək üçün tarixçəni paylaşarkən bütün qrup üzvləri göndərəni və paylaşma vaxtını göstərən bildiriş alırlar. Yönləndirilən mesajlar adi mesajlardan vizual olaraq fərqlənir.
Adminlər bu funksiyanı qrupları üçün deaktiv edə bilərlər, lakin həmişə mesaj tarixçələrini paylaşmaq seçimini saxlayırlar.