Azərbaycanda taksi istifadəçilərinin sayı iki dəfədən çox artıb
Bu ilin yanvar-iyul aylarında Azərbaycanda avtobuslarla 573 696,5 min sərnişin daşınıb ki, bu da illik müqayisədə 14,8% azdır.
Dövlət Statistika Komitəsindən Avtosfer.az-a verilən məlumata görə, 2020-ci ilin yanvar-iyul aylarında avtobus nəqliyyatı ilə 673 624,4 min sərnişin daşınıb. Məlumata görə, hesabat dövründə minik taksilərindən 54 764,2 min nəfər istifadə edib ki, bu da illik müqayisədə 2,1 dəfə çoxdur. Belə ki, 2020-ci ilin yanvar-iyul aylarında taksi xidmətlərindən 26 343,3 min nəfər istifadə edib.
Xatırladaq ki, ötən il ölkədə avtobuslarla 1 055 266,9 min sərnişin daşınıb ki, bu da illik müqayisədə 39,4% azdır. Hesabat dövründə minik taksilərinin xidmətindən 44 933,4 min nəfər istifadə edib ki, bu da 2019-cu ilin göstəricisi ilə müqayisədə 37,5% azdır. Azalma koronavirus pandemiyası çərçivəsində ötən ilin aprel ayından ölkədə tətbiq olunan karantin rejimi ilə əlaqədardır.
Dirsəkli val belə döyülür – VİDEO
Bu yola radar quraşdırıldı; birazdan işə düşəcək - Sürücülərin diqqətinə!