Vaqif Dərgahlı: Cəbrayıl-Füzuli istiqamətində üstünlüyümüz davam edir.
Müdafiə Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin rəisi polkovnik Vaqif Dərgahlı hazırda bütün cəbhə boyu əməliyyat və hərbi üstünlük ordumuzun tərəfində olduğunu bildirib. Avtosfer.az Müdafiə Nazirliyinə istinadən xəbər verir ki, Mətbuat Xidmətinin rəisi Ermənistan Müdafiə Nazirliyinin rəsmi nümayəndəsinin Azərbaycan Ordusunun guya 200 nəfərdən artıq canlı qüvvə itirməsi barədə yaydığı məlumatını yalan olduğunu, heç bir əsası olmadığını vurğulayıb. O, qeyd edib ki, bu, növbəti dezinformasiyadır.
Bildiririk ki, Ermənistan ordusu döyüşlərdə canlı qüvvə və hərbi texnika baxımından ağır itkilər verərək geri çəkilməyə məcbur edilir. İşğal altında olan torpaqlarımız azad olunur. Bu danılmaz bir faktdır.
Hazırda bütün cəbhə boyu, o cümlədən cəbhənin Cəbrayıl-Füzuli istiqamətində əməliyyat və hərbi üstünlüyümüz davam edir. Ermənistan ordusunun fəlakətdən qurtulmasının yeganə yolu işğal olunmuş torpaqlarımızdan dərhal çıxmasıdır.