Ermənistan Azərbaycanla yeni müharibəyə necə hazırlaşır? - FAKTLAR - VİDEO
Ermənistan intensiv şəkildə Azərbaycanla yeni müharibəyə hazırlaşır. Müharibə hətta apreldə qonşu ölkədə ehtiyatda olan hərbçilərin çağırışından sonra bir neçə həftə ərzində başlaya bilər.
Avtosfer.az xəbər verir ki, bu barədə "Caliber"in analitik "YouTube" kanalındakı yeni videosunda bəhs olunur.
Bildirilir ki, Ermənistanın genişmiqyaslı münaqişəyə fəal hazırlığını ordularının sistemli şəkildə yenidən silahlanması ilə də görmək olar.
"Silah tədarükü və ordunun modernləşdirilməsi birbaşa dövlətin hərbi strategiyasını əks etdirir. Əgər hər hansı bir ölkə xüsusən hücum sistemlərinə üstünlük verərək, öz arsenalını fəal şəkildə artırırsa, bu, təkcə onun müdafiə qabiliyyətinin gücləndirilməsindən deyil, həm də gələcək hərbi əməliyyatlara hazırlığından xəbər verir. Stokholm Beynəlxalq Sülh Araşdırmaları İnstitutunun (SIPRI) son məlumatları göstərir ki, Ermənistan son illərdə, xüsusən də 44 günlük müharibədə məğlub olduqdan sonra silah alışını əhəmiyyətli dərəcədə artıraraq diqqətini ənənəvi hərbi-texniki tərəfdaşı olan Rusiyadan Fransa və Hindistan kimi yeni təchizatçılara yönəldib", - materialda qeyd olunub.