“Biletim.az” portalı üzərindən onlayn bilet alanların sayı artır - FOTO
Bu ilin 9 ayı ərzində “biletim.az” portalı vasitəsilə onlayn qaydada 584294 bilet əldə edilib. Bu, 2024-cü ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 2 dəfə çoxdur.
Bildirilib iki, ötən ilin yanvar-sentyabr aylarında qabaqcadan satış üzrə biletlərin xüsusi çəkisi 19,5% idisə, bu ilin müvafiq dövründə bu rəqəm 33%-ə çatıb.
"Bu da onu göstərir ki, sərnişinlərin avtovağzal xidmətlərinə inamı artmaqdadır və səfərlərini reallaşdıran zaman onlayn bilet alışına daha çox üstünlük verirlər.
Qeyd edək ki, “biletim.az” portalında 56 şəhər və rayona, 86 istiqamət üzrə bilet almaq mümkündür. Sistemə 341 reys olmaqla 389 nəqliyyat vasitəsi qoşulub. Onlayn bilet satışı sistemi mərhələli şəkildə sərnişindaşıma sahəsində xidmət göstərən bütün daşıyıcı və avtovağzalları əhatə edəcək.
Vətəndaşlara daha rahat və təhlükəsiz qaydada mənzil başına çatmaq üçün biletləri onlayn qaydada “biletim.az” portalı vasitəsilə əldə etmələri tövsiyə olunur",- deyə Agentlikdən qeyd edilib.