Qazaxıstan qəzaya uğrayan AZAL təyyarəsi ilə bağlı yeni açıqlama yaydı
Aktau yaxınlığında qəzaya uğrayan Azərbaycan Hava Yollarına (AZAL) məxsus təyyarə ilə bağlı ibtidai istintaqın məlumatları ictimaiyyətə açıqlanmayıb.
Avtosfer.az "RİA Novosti"yə istinadən xəbər verir ki, Qazaxıstanın Baş Nəqliyyat Prokurorluğunun dərc etdiyi məlumat bunu deməyə əsas verir.
"Hazırda iş üzrə hərtərəfli, tam və obyektiv araşdırmanı təmin etmək üçün bütün tədbirlər görülür. Qazaxıstan Respublikası Cinayət Prosessual Məcəlləsinin 201-ci maddəsinə uyğun olaraq, ibtidai istintaq məlumatları açıqlanmır", - Qazaxıstanın Baş Nəqliyyat Prokurorluğunun yaydığı açıqlamada qeyd olunur.
Xatırladaq ki, 2024-cü il dekabrın 25-də səhər saatlarında AZAL-a məxsus sərnişin təyyarəsi Aktauda qəzaya uğrayıb. Təyyarədə 62 sərnişin və beş ekipaj üzvü olub. 27 sərnişin və iki ekipaj üzvü sağ qalıb, qalanları isə həlak olublar.