Qəbələ və Şəkidə onminlərlə abonentin qazı kəsiləcək - SƏBƏB
İyunun 11-də Qəbələ və Şəkinin bir neçə kəndində təbii qazın verilişində fasilələr olacaq.
Bildirilib ki, Qəbələ rayonu ərazisində Bum, Həmzəlli, Qəmərvan kəndlərinin bir hissəsini təbii qazla təmin edən 220, 160 mm-lik qaz xətlərinin kipliyə yoxlanması ilə əlaqədar 11.06.2025-ci il tarixdə saat 10:00-dan etibarən işlər başa çatanadək adıçəkilən kəndlərdə 2377 abonentin qaz təchizatının daxildən dayandırılması planlaşdırılır.
Həmçinin, Şəki rayonu ərazisində Daşüz kəndində 219 mm-lik qaz xəttinin üzərinə balans sayğaclarının quraşdırılması üçün ölçü qovşağının və 200 mm-lik siyirtmənin, şəhər ərazisində isə 3 ədəd 100 mm-lik siyirtmənin quraşdırılması məqsədi ilə əlaqədar 11.06.2025-cü il tarixində saat 09:30-dan etibarən işlər başa çatanadək ümumilikdə Şəki şəhəri, 30 kənd və 1 qəsəbə 30 491 əhali abonenti və 542 qeyri-əhali abonentlərinin qaz təchizatının dayandırılması planlaşdırılır.