Yol polisindən xəbərdarlıq; bu yollar iki gün bağlı olacaq
“Baku World Challenge 2014” avtomobil yarışları ilə əlaqədar Bakının cənub girişində-“20-ci sahə” dairəsindən “Azneft”ə qədər nəqliyyatın hərəkəti dayandırılıb. Bakı şəhər Dövlət Yol Polis İdarəsinin mətbuat xidmətinin rəisi Vaqif Əsədovun verdiyi məlumata görə, bu istiqamətdən paytaxta gələn sürücülər alternativ yolla Badamdar qəsəbəsindən və ya Xocahəsən yolu ilə dairəvi yoldan Tbilisi prospektinə çıxmalıdırlar. "Bakı-Ələt yolunun14-cü kilometrliyindən Sədərək və ya Binə ticarət mərkəzləri, yaxud Lökbatan qəsəbəsi istiqamətinə hərəkət edərək 3-cü kənar dairəvi yoldan və ya Xocasən yolundan keçməklə istənilən istiqamətlər üzrə hərəkət etməlidir", - deyə Vaqif Əsədov bildirib.
Yol polisi vətəndaşlardan mümkün qədər şəxsi avtomobillərdən az istifadə etməyi məsləhət bilir: "Mümkün qədər vətəndaşlar ictimai nəqliyyatdan az istifadə etsinlər".
Qeyd edək ki, “Baku World Challenge 2014” avtomobil yarışları noyabrın 1-2-də keçiriləcək.