Prezidentin köməkçisi xarici diplomatlarla yenidən Füzulidə - FOTO
“Ali Baş Komandanın tapşırığı əsasında ölkəmizdə akkreditasiya olumuş xarici ölkələrin səfirlərinin işğaldan azad olunan ərazilərimizə səfəri təşkil olunub”.
Bu barədə Prezidentin köməkçisi, Prezident Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyev özünün “Twitter” hesabında paylaşım edib.
O qeyd edib ki, ölkə başçısının tapşırığına əsasən, xarici ölkələrin Azərbaycandakı səfirləri ilə yanaşı, beynəlxalq təşkilatların rəhbərləri, diplomatlar və hərbi attaşelərin işğaldan azad olunmuş Füzuliyə səfəri təşkil olunur. Səfərdə 120-dən artıq diplomat iştirak edir.
Ali Baş Komandanın @presidentaz tapşırığı əsasında ölkəmizdə akkreditasiya olumuş xarici ölkələrin səfirləri, beynəlxalq təşkilatlarln rəhbərləri, diplomatlar və hərbi attaşelərin işğaldan azad olunmuş Füzuliyə səfəri təşkil olunur. Səfərdə 120-dən artıq diplomat iştirak edir.
— Hikmet Hajiyev (@HikmetHajiyev) November 22, 2020
Digər paylaşımında isə H.Hacıyev beynəlxalq ictimaiyyətin Ermənistanın işğalı dövründə Füzulidəki dağıntıların miqyasını qiymətləndirməli olduğunu vurğulayıb.
Ambassadors, Heads of International Organizations and Military attaches accredited in Azerbaijan are taken for a visit to liberated Füzuli region. International community must the magnitude of destruction in Füzuli by Armenia during the period of occupation.