İlham Əliyev sabiq dövlət başçılarını qəbul edib
AzərbaycanRespublikasınınprezidenti İlham ƏliyevSerbiyaRespublikasınınkeçmiş prezidentiBorisTadiçiqəbuledib. Görüşdə Azərbaycanla Serbiyaarasındasiyasi, iqtisadivə digərsahələrdə ikitərəfli əlaqələrinuğurlainkişafetdiyibildirilib, münasibətlərimizingenişlənməsində yüksəksəviyyəliqarşılıqlı səfərlərin önəmivurğulanıb. Söhbətzamanı BakıdakeçiriləcəkIIQlobalAçıqCəmiyyətlərForumununbeynəlxalq əməkdaşlığıngenişləndirilməsinə öztöhfəsiniverəcəyinə əminlikifadə olunub.
Prezident İlham ƏliyevXorvatiyaRespublikasınınkeçmiş prezidentiStepanMesiçinidə qəbuledib. Görüşdə Azərbaycanilə Xorvatiyaarasında əlaqələrinmüxtəlifsahələrdə dinamikinkişafındanməmnunluqifadə edilib, iqtisadisahədə əməkdaşlığıngenişləndirilməsi üçünyaxşı potensialınolduğuvurğulanıb, BakıdakeçiriləcəkIIQlobalAçıqCəmiyyətlərForumundamüzakirə ediləcəkməsələlərin ölkələrarası əməkdaşlığıninkişafı baxımından əhəmiyyətiqeydolunub. Prezident İlham Əliyevbugünhəmçinin İsrailDövlətininkeçmiş Baş naziriEhudBarakı qəbuledib. Görüşdə ölkələrimizarasındaikitərəfli əlaqələrinuğurlainkişafetdiyibildirildi. BakıdakeçiriləcəkIIQlobalAçıqCəmiyyətlərForumunun ölkələrarası əməkdaşlığındavamlı inkişafı ilə bağlı müzakirələraparılması üçünyaxşı imkanyaratdığı vurğulanıb. DahasonraPrezidentİlham ƏliyevFinlandiyaRespublikasınınkeçmiş prezidentixanımTaryaHaloneniqəbuledib. FinlandiyaRespublikasınınkeçmiş PrezidentixanımTaryaHalonendünyadadərinmaliyyə və iqtisadiböhranınhökmsürdüyü dövrdə Azərbaycanıniqtisadisahədə əldə etdiyiuğurlarınondadərintəəssüratyaratdığını deyib. Dövlətbaşçısı ölkəmizdə bütünsahələrdə olduğukimi, iqtisadiyyatın, ocümlədənqeyri-neftsektorununinkişafınaböyük önəmverildiyinivurğulayıb. Görüşdə BakıdakeçOxunub 2171