Ermənistan Azərbaycan benzininin keyfiyyətindən razıdır - AÇIQLAMA
Ümumilikdə, Ermənistan yanacaqdoldurma məntəqələrində aparılan yoxlamalar yanacağın keyfiyyəti və az doldurulması ilə bağlı bir sıra pozuntular aşkar edib.
“Azərbaycandan idxal edilən benzinlə bağlı heç bir keyfiyyət problemi aşkar edilməyib”.
Avtosfer.az xəbər verir ki, bunu Ermənistanın Bazar Nəzarəti Təftiş Orqanının rəhbəri Armen Kotolyan cümə günü keçirilən mətbuat konfransında bildirib.
O deyib ki, idxal olunan partiyalardan yanacaq nümunələri Ermənistanın Milli Standartlaşdırma və Metrologiya Mərkəzində laboratoriya müayinəsindən keçirilib. Nəticələr benzinin keyfiyyətinin Avrasiya İqtisadi Birliyinin (AAİB) texniki tələblərinə uyğun olduğunu göstərib.
"Heç bir keyfiyyət pozuntusu aşkar edilməyib”, - deyən Kotolyan əlavə edib ki, yanacaqdoldurma məntəqələrində aparılan yoxlamalar zamanı satılan yanacağı mənşə ölkəsinə ayırmırlar.
Xatırladaq ki, ötən ilin dekabr ayında onilliklər ərzində ilk dəfə olaraq Ermənistana Azərbaycan benzini çatdırılıb. Gürcüstan ərazisindən tranzit olaraq 1200 ton neft məhsulları daşınıb. Yanvarın əvvəlində Azərbaycan Ermənistana yeni bir yük göndərib — 6100 ton benzin və 1500 ton dizel yanacağı.