Sabah 10 min abonentin qazı kəsiləcək
Sabah Şəmkirin 42 kəndinin qaz təchizatında fasilə yaranacaq.
Bildirilir ki, Şəmkir RQİİ-nin Gədəbəy XS-nin Gədəbəy AQPS-dən qidalanan Novasaratofka, Şınıq kəndini təbii qazla təmin edən orta təzyiqli daşıyıcı d 325 mm-lik yer altı qaz xəttində aşkar olunmuş qaz sızmalarının aradan qaldırılması və korroziyaya uğramış hissənin yeni xətlə əvəz olunacaq.
Bu səbəbdən 18.02.2026-cı il tarixdən saat 09:00-dan işlər başa çatanadək Söyüdlü , Gər-Gər , Sarıköynək, Qurudərə, Nağılar, Alnabad ,Böyükqaramurad , İnəkboğan, Arqıran,Əlismayıl, Qasımlı, Köhnəqışlaq, Qaraməmmədli,Qaravəllər, Novosaratovqa , Düzrəsullu , Şınıx ,Göyəlli , Göyəmli , Çayrəsullu, Bəydəmirli,Turşsu , Hacılar , Sonalar, Əyridərə, Məmmədcəfərli, Arabacı, Zamanlı ,Mormor, Fərzalı, İsalı, Cücanlı, Dördlər, Mutudərə, Çiçəkli, Çobankənd, Şahdağı , Novoivanovqa , Calburun, Caldaş, Miskinli, Səbətkecməz, Parakənd ,kəndlərinin ( 42 kənd təqribən 10000 abonent ) qaz təchizatının daxildən dayandırılması planlaşdırılacaqdır.