Vaqif Əsədov: “Yol polisinin qabaqlayıcı tədbirləri müsbət nəticəsini verir” - VİDEO
“Xəzər Aktual” proqramında yol hərəkət qaydalarına riayət olunması xüsusilə piyada ölümü ilə nəticələnən qarşısı alınması istiqamətində atılan addımlar haqqında danışılıb.
Bakı Şəhər Dövlət Yol Polis idarəsinin bölmə rəisi, polis polkovniki Vaqif Əsədov bildirib ki, Bakıda ötən il 589 yol nəqliyyat hadisəsi baş verməsi nəticəsində 186 nəfər həlak olub, 518 nəfər xəsarət alıb. Bu nəticə isə 2018-ci ilə baxdıqda 50 sayca qəza hadisələrin azalması yaxud 26 ölüm faktını və 11 xəsarət sayı azdır.
Bu isə DYP əməkdaşlarının qabaqlayıcı tədbirlərin müsbət təsirini göstərməsi deməkdir. Lakin mövcud vəziyyəti nəzərə alıb hadisləri daha da minimuma endirmək mümkündür. Odur ki, kütləvi informasiya vasitələrin hər bir üzrü maarifləndirmə işinin aparılmasında DYP əməkdaşları ilə çiyin-çiyinə çalışmalıdır.