Bakının ən böyük prospektlərindən birində hərəkət məhdudlaşdırılır
BugündənetibarənBakının ənböyükprospektlərindənbirində hərəkətməhdudlaşdırılır. Bubarədə NəqliyyatNazirliyi "Azəryolservis" ASC-ninmətbuatxidmətininrəhbəriPünhanMürsəliyevbildirib. Onunsözlərinə görə, yolunhərəkəthissəsinin üfüqinişanlanması (hərəkətistiqamətinigöstərənoxlar, piyadalar üçünzolaqlı keçidlər, üçbucaqformalı nişanlanma, ümumiistifadədə olannəqliyyatvasitələrinindayanmayerinin, avtobusdayanacaqlarınınnişanlanması, yolcizgilərininvə yolgöstəricixətlərinyenidənrənglənməsivə s.) işlərininaparılması ilə əlaqədarpaytaxtınNobelprospektində hərəkətyolunikizolağı üzrə məhdudlaşdırılacaq: "Nobelprospektində də Aeroportyolundaolduğukimi, sürəthəddi, hərəkət şiddətiyüksəkolduğu üçünoradaişləringecə saatlarındaaparılması təhlükəsizlikbaxımındanməqsədəuyğunhesabedilmədiyindənişləryolboyubugündənetibarəngündüzsaatlarındaaparılacaq. İşlər gecə aparılsaydı, bu, qəzaların yaranmasına səbəb olar, sürücülərin və yol işçilərinin həyatına təhlükə yaradardı. Nobel prospektində aparılan işlərin 3-4 gün ərzində yekunlaşdırılması nəzərdə tutulur". P.Mürsəliyev qeyd edib ki, analoji işlərin aparılması ilə əlaqədar bu gün axşam saat 22:00-dan etibarən Heydər Əliyev prospektində metronun "Koroğlu" stansiyasından şəhərin mərkəzinə doğru aparan kənar yol bağlanacaq və sabah səhər istifadəyə veriləcək. Aprelin 16-da axşam saat 22:00-dan etibarən isə prospektin şəhərin mərkəzindən "Koroğlu" stansiyası istiqamətində olan kənar yolu bağlanacaq və aprelin 17-də səhər istifadəyə veriləcək. "Azəryolservis"in sözçüsü bildirib ki, tərtib olunmuş qrafikə əsasən, analoji işlərin paytaxtın bir neçə digər küçə və prospektlərində də aparılması nəzərdə tutulub.